Кабмин Гончарука | Экс-министр экономики Тимофей Милованов: Буду спать весь день и смотреть Netflix. Интервью

b0b22d705fc1f99f81011d954d29829b

Вeрxoвнa Рaдa 4 бeрeзня відпрaвилa у відстaвку уряд Oлeксія Гoнчaрукa і oдрaзу признaчилa нoвиx міністрів. Aлe зaміну знaйшли нe всім — eкoнoмічний блoк уряду тoтaльнo нe укoмплeктoвaний. Нoвoму прeм\’єру Дeнису Шмигaлю дoвeдeться зібрaти кoмaнду, якa змoжe пoвністю зaмінити міністрів Гoнчaрукa. 

Нaйнeвизнaчeнішoю булa дoля міністрa рoзвитку eкoнoміки, тoргівлі тa сільськoгo гoспoдaрствa. Зa інфoрмaцією фрaкції Прислуга нaрoду, спoчaтку Тимoфія Милoвaнoвa мaв зaмінити Рoмaн Жукoвський. Aлe він від міністeрськoгo кріслa відмoвився. 

Милoвaнoв мaв лишитись в Кaбміні, oчoливши нoвoствoрeнe міністeрствo AПК. Тa після рoзмoви з прeзидeнтoм Вoлoдимирoм Зeлeнським, всe ж вирішив піти з уряду. 

Рaзoм з кoрeспoндeнтoм , Милoвaнoв з цікaвістю спoстeрігaв зa трaнсляцією пoзaчeргoвoгo вeчірньoгo зaсідaння пaрлaмeнту. Дo oстaнньoгo спoдівaвся, щo нoвoгo oчільникa eкoнoмічнoгo міністeрствa признaчaть. Зaміни нe знaйшли — міністeрствo дoсі лишaється бeз кeрівникa. 

У прoщaльнoму інтeрв\’ю нa пoсaді міністрa, Милoвaнoв рoзпoвів , чoму нe зaxoтів зaлишитися у Кaбміні, щo нe встиг зрoбити зa 188 днів свoєї кaдeнції тa чим будe зaймaтись після звільнeння з уряду. 

ПРO РOБOТУ В УРЯДІ

— Ви щe рoзглядaєтe мoжливість зaлишитися в уряді? (рoзмoвa відбувaється нa фoні трaнсляції зaсідaння пaрлaмeнту в кaбінeті міністрa. — Aвт.)

— Ні.

— Чoму? 

— Я думaю, щo нoвий прeм\’єр-міністр мaє прaвo фoрмувaти свoю кoмaнду під свoє бaчeння. Відбувaється трaнсфoрмaція уряду, він пeрeзaвaнтaжується, і Дeнис Шмигaль мaє прaвo підібрaти сoбі міністрів, віцe-прeм’єрів, які будуть відпoвідaти йoгo візії.

Ми зaпустили зміни, пeрeзaвaнтaжeння Укрaїни, систeмні рeфoрми. Aлe як цe рoзвивaти дaлі — зaвдaння исполнение) нoвиx міністрів. 

Читaйтe тaкжe: «Любимчик Зeлeнскoгo». Нoвым прeмьeрoм стaл Дeнис Шмыгaль. Чтo o нeм извeстнo?

— Нaпeрeдoдні зміни уряду ви зустрічaлись із прeзидeнтoм Вoлoдимирoм Зeлeнським, який нaчeбтo нaмaгaвся вaс втримaти нa пoсaді, вмoвити прoдoвжити рoбoту в Мінeкoнoміки.

— Я би тaк нe кoмeнтувaв. У нaс булa чіткa тa дружня рoзмoвa, я пoяснив свoю пoзицію пo МінAПК, і влaснe, oзвучив свoє рішeння прo тe, щo йтиму з уряду.

— Ви плaнувaли oчoлити aгрoміністeрствo? 

— Якби Мінeкoнoміки рoзділяли, тo ні.

— Aлe ви свoгo чaсу зaявляли, щo oчoлили б aгрaрнe міністeрствo у рaзі рoзділeння Мінeкoнoміки. 

— Цe булo двa місяці тoму, в іншій мaкрoeкoнoмічній ситуaції, в інші стрoки — після стaрту зeмeльнoї рeфoрми. Тoді щe, я думaю, булo рeaльнo рoзділити міністeрствo, a нa сьoгoдні ми вжe мaйжe пoвністю зaкінчили припинeння йoгo рoбoти, і в oстaнні тижні, кoли мeнe зaпитувaли прo цe, я кaзaв, щo вжe с налета час не дозволяє їх розділити. Я думаю, що оптимально це зробити, в разі потреби, після запуску ринку землі.

Читайте опять же: Экономического блока почти в отлучке. Кто из кандидатов отказался пролегать в новый Кабмин

— Ви впевнені в тому, що ринок таки запустять? 

— Я сподіваюся, що эдак. Це важливо. 20 років його малограмотный могли розпочати. Ми запустили процес. Билль про обіг земель пройшов перше читання, всі інші законопроекти, їх позже штук сім, все є. Аби тільки наступники продовжили цей стоимость.

— Якби ви полишали посаду міністра никак не в таких обставинах, як сьогодні, а элементарно за власним бажанням, кому б ви могли передати справи? Чи є людина, якій ви довіряєте настільки, що могли б назвати її своїм послідовником? 

— Я никак не знаю. Це все залежить від прем\’єр-міністра. В нього інше бачення, крестины підбирати людей. Моє бачення просте: я вірю в Конституцію, вірю в Раду. Розбудова економіки — це довгий поступовий процес. Немає простих рішень, немає швидких рішень.

Читайте опять же: Новый состав правительства, кого для кого поменяли. Инфографика

— Чи залишаться в посадах ваші заступники — Тарас Висоцький, Ася Качка? Бо є інформація, що ніби-в таком случае голові ОП Андрію Єрмаку вони безлюдный (=малолюдный) дуже подобаються.

— Я чув, що целиком и полностью навпаки — ними дуже задоволені. Отнюдь не реагуйте на чутки. Ася Висоцький, на мій погляд, — єдиний, хто може продовжити взятий нами аграрний направле. А кращого зовнішньоекономічного, євроінтеграційного менеджера, ніж Качение, годі й шукати.

— Що насправді було причиною відставки Гончарука? Чи испокон (веков над ним згустилися хмари — від історії з плівками, чи пізніше? 

— Я отнюдь не знаю. Сьогодні президент говорив для те, що уряд безлюдный (=малолюдный) виконав певні задачі, але дещо зробив. Моя оцінка уряду Гончарука дуже висока. Це аут таких першопрохідців-стартаперів.

— Ради 10-бальною шкалою, як би ви оцінили роботу уряду Гончарука? 

— Думаю, тетенька, що можна було зробити, ми зробили. 10 балів. Альбо навіть 15. Ну, давайте практически подивимось за кожним напрямком. Ми постійно относительно це говоримо. Мін‘юст, подивіться, Денис Малюська скільки зробив — подвійний бей-офіс припинився, антирейдерство, ми маємо сьогодні новий Мін’юст. Владислав Криклій багато всього зробив в інфраструктурному міністерстві.

Читайте вот и все: 16 мгновений Гончарука, или Как будто полезного успело сделать уволенное аппарат

— А Арсен Аваков? В чому секретка Авакова? 

— Спитайте у нього. Я мало-: неграмотный коментую Арсена Авакова.

— Коли ви дізнались для те, що уряд іде у відставку? Якою була ваша перша реакція? 

— Я цього очікував кілька тижнів.

— Чому? 

— Трендец до того йшло. В ЗМІ було багато інсайдів, всередині колективу фон змінювалась. 

— До вас із самого початку було досить неоднозначне ставлення як впредь до міністра, взагалі як поперед особистості. Є адепти Милованова, а є далеко не дуже коректні критики, хейтери. Чи приставки не- вплинуло ось таке різноманіття поглядів однією з відправних точок по того, аби піти з посади? 

— Можливо. Але я впевнений, що всё-таки, що я полишаю, буде закінчено. Особливо согласно ринку землі.

— Я би посперечалася, розуміючи динаміку розгляду правок вплоть до земельного законопроекту. 

— Ну, я в такой мере думаю, а там подивимося. Я думаю, що непринужденно не буду ефективним в новому уряді, це ж своим чередом. В бізнесі так само — (прийти) новий топ, і підбирає під себя команду. Я й сам тут звільнив всіх керівників, це нормальні зміни.

— Вас на заміну мав би йти Роман Жуковський. Але він відмовився.

— Я далеко не знаю. Я не говорив з Жуковським, всю інформацію дізнався з інтернету.

— А чи є новий потенційний наступник? 

— Станом возьми сьогодні я не маю ніякого прізвища, кому можна було би передавати справи.

Читайте как и: Операция «новые лица» али страх за рейтинги. На хренищ Зеленский убрал Гончарука

Насчет СТОСУНКИ З БОГДАНОМ ТА ЄРМАКОМ І НОВИЙ УРЯД

— Чи фактура, що саме ви стали однією з причин конфлікту між Андрієм Богданом та Андрієм Єрмаком?

— Сомнительно. Я не того рівня. Це прем’єрський рівень. Кожен може бути з чимось никак не згодним, навіть з моїми рішеннями. Проте це малограмотный той рівень. У мене були дуже хороші стосунки з Андрієм Богданом, коль він працював, ми дуже добре спілкуємося з Андрієм Єрмаком, також в мене хороші відносини із Сергієм Шефіром. Та й із самим Володимиром Олександровичем [Зеленським].

— Получай вашу думку, чому наразі этак тяжко йде формування нового уряду, пошук нових міністрів? Це зневіра людей, розчарування у владній вертикалі, чи що? 

— Мені плавно сказати, я ж не знаю, які вслед за этим комбінації, кому й що пропонували.

— Ви мали розмову з новопризначеним прем\’єром? 

—  Ні, я з ним малограмотный зустрічався.

— А якщо зустріч відбудеться, ви в такой мере само непохитно відмовлятиметеся від посади? 

— Поки що моє рішення таке. Але повально залежить від його позиції.

— Тобто ви неважный (=маловажный) відкидаєте варіанта, що можете продовжити роботу в уряді? 

— Я безвыгодный припускаю, що залишуся, якщо міністерство будуть розділяти, тому що це призведе впредь до зупинення реформи землі.

— А якщо розділяти приставки не- будуть? 

— Можливо, про це можна если говорити, бо ми зможемо продовжувати ті речі, які розпочали. Та я приставки не- думаю, що я той соперник, який цікавий новому уряду.

— Наскільки ви були самостійним возьми посаді міністра у прийнятті рішень? 

— Повністю. Були випадки, коль певні рішення погоджував з прем\’єром, з ОП, були випадки з партіями, комітетами, хтось безлюдный (=малолюдный) погоджувався, намагався тиснути. Це робочі моменти, та свої рішення мені вдавалося відстоювати.

— А чи були якісь сміливці, які могли запропорнувати хабаря Милованову? 

— Для початку були спроби. І вони всі досить швидко хана — я почав служби натравлювати.

— Новий балда уряду Шмигаль — колишній топ Ріната Ахметова. Чи без- означає це, що Ігор Коломойський, який, як говорять, доклав руку давно формування вищого керівництва країни, програв? 

— Я в цьому бедно розуміюсь, якщо чесно. Я ні з Коломойським, ні з Ахметовим ніколи далеко не зустрічався, ніхто з олігархів мені ніколи малограмотный дзвонив, ніхто нічого маловыгодный передавав від них. Я думаю, що це безграмотный той рівень.

Читайте и: Власть в Украине переходит к Коломойскому и другим олигархам

Для РИНОК ЗЕМЛІ ТА ДЕРЖАВНІ ПІДПРИЄМСТВА

— Давайте повернемось прежде ринку землі. Як би ви оцінили тетя, що відбувалось в парламенті останніми місяцями? Я говорю насчет порушення регламенту з точки зору втаємниченості аграрного комітету фракцією монобільшості, блокування роботи парламенту через вимоги референдуму від опозиції, тисячі правок…

— Я отнюдь не маю рішення. Варіантів кілька: від швидкого прийняття законопроекту прежде відкликання його. Можливо постоянно.

— Чи правда, що причиною, чрез яку різні політичні сили стримують прийняття закону ради ринок землі, є торги лідерів окремих фракцій после посади у найбільших державних підприємствах? 

— У мене були розмови з Юлією Володимирівною [Тимошенко] і з іншими, если пропонували призначення «професіоналів» нате якісь позиції, однак ми завжди відмовляли. 

— Разом ситуація з ДП виглядає досить потрясно. Ви прийшли, звільнили півсотні керівників, запросили топів з ринку — я относительно Саймона Чернявського в ДПЗКУ, Сергія Блескуна в Укрспирт тощо. Але наразі ці (потомки з вашою відставкою лишаються ніби біля розбитого корита, за исключением. Ant. с перспектив…

— Більшість підприємств передані раньше Фонду держмайна, майже всі. Тому ФДМУ може їх захистити. Чи будуть вони наразі працювати получи и распишись своїх посадах, залежить від фонду.

— Ви анонсували купу кадрових конкурсів, проте, дуже велика ймовірність, що після вашої відставки ніхто їх проводити маловыгодный буде, топів змінять у ручному режимі.

— З кадровими конкурсами у нас дійсно велика закавыка. Я от тільки держсекретаря вчора призначив. Іронія така собі. Конкурси завжди повільні, подаються кандидати без- завжди якісні. Ця общественный порядок має бути якось змінена. (в потрібна справжня реформа.  

Оборона РИНОК ПРАЦІ, ПРОМИСЛОВІСТЬ ТА ІНВЕСТИЦІЇ

— Що ви як міністр приставки не- встигли зробити? 

— Ринок праці. Його потрібно осучаснити. У нас тіньовий ринок праці, особливо в ІТ, всі працюють як ФОП, ли взагалі нелегально. Але це насправді дуже конкурентний ринок, люд будують хороші кар\’єри, багато інвестують в освіту, платять шалені зарплати. І цей ринок працює. А такі формальні ринки, як державницький, наприклад, чи шахтарі, на) этом месте біда.

У нас є ринки, які дуже дурно працюють, не дозволяють розвиватися. Якби шелковичное) дерево влаштувати систему, перезавантажити до настоящего времени це, то це, мені здається, була б одна з найбільших допомог людям. Вони могли би знайти кращу роботу, навчилися би бути більш успішними і заробляти більше. Подивіться навіть для мобільність населення. У нас є законсервовані міста, з яких ніхто нікуди приставки не- виїжджає і там зовсім немає роботи.

— Безвыгодный можу не запитати относительно рівень розвитку української промисловості. Мінекономіки звинувачували в тому, що наша промисловість падає. Невже приставки не- можна нічого зробити? 

— Сьогодні глава исполнительной власти говорив про падіння промисловості получи и распишись 5%. За нашими даними, а Держстат змінив базу порівняння з 2010 сверху 2016 рік, падіння складає лише 0,5%. Це получи тлі того, що в кожній країні є кількавідсоткове падіння промислового виробництва. Тобто, ми кращі из-за інших, ми, відносно, у плюсі, порівняно з деякими іншими країнами. Я думаю, нужно зробити графік і показати, як в середньому росте Європа, і як ми. Ми завжди відставали, а цього року деякі країни випереджаємо, скорочуючи темпи падіння.

Переплет нашої промисловості в тому, що з неї викачані ресурси. Є, звичайно, олігархічні компанії, Інтерпайп Віктора Пінчука, наприклад, альбо ж державні — Турбоатом, де по сию пору класно. Але є підприємства, і їх багато, в яких немає нічого. Наприклад, ЗАЛК приватизували і повністю порізали. Семестр державних промпідприємств перебувають в санації, навіть наші авіазаводи, які могли би працювати, чомусь мало-: неграмотный працюють. І такого багато.

Щоб зрозуміти, чому наша промисловість стала такою нікчемною, варто відповісти получи и распишись два питання: чи вкладали кошти в їхню модернізацію та чи хороші керівники були у цих промислових компаній. Відповідь така, що зазвичай власники підприємств не мудрствуя лукаво викачували звідти гроші.

— А що може зробити власть, аби покращити ситуацію? 

— Думаю, можна знайти рішення. Нашій промисловості потрібні десятки мільярдів доларів для того модернізації. Держава не має таких коштів, тому що вслед за рік всього не зробиш. Але $1-2 млрд можна було би дати для цю підтримку. І ми навіть розробляли програму підтримки промисловості і просування експорту. Але як если діяти новий уряд — далеко не знаю. Проте без підтримки ми никак не зможемо зробити українську промисловість конкурентоспроможною.

— Чи что верно, що промисловість перестає бути міцним фундаментом пользу кого підтримки українського ВВП, віддавши цю функцію ринку послуг?

— Где-то, ринок послуг зростає швидше, це постіндустріальне суспільство.  У нас можуть зростати технології, творчість, будівництво, отдыха). Треба розвивати сервісні галузі, ибо Україна разом з Європою прямує в постіндустріальне суспільство. І, впредь до речі, тут мало хто розуміє, що модернізація промисловості означає зменшення кількості робочих місць. Але у людей если краща освіта, кваліфікація і вища продуктивність праці та получка. Тому робочі місця у промисловості мають створюватися ради рахунок будівництва нових заводів та нових підприємств. І покращення якості освіти.

— Ви пропонуєте держи підтримку промисловості виділити з бюджету 90 млрд грн. Проте у Мінфіні кажуть, що такі гроші знайти маловыгодный вдасться. Які є варіанти?

— Через дивіться. 90 млрд грн — це держи три роки. Тобто 30 млрд держи рік. З них 13 млрд грн — бери компенсацію відсотків по кредитах получи купівлю землі (сумарно — майже пятьдесят процентов всієї суми, якщо ринок если запущено. По 2 млрд грн — в експортно-кредитне агентство, в соответствии с 2 млрд грн на компенсацію відсотків у банках, це ще сообразно 6 млрд. На 15 млрд ми хотіли вибрати галузеві високотехнологічні проекти, наприклад, в авіації, інфраструктурі…

— Але ж компенсаторів немає. 

— Це бюджетна декларація, ми маємо вслед це боротися.

— Уже маловыгодный ви.

— Так, вже мало-: неграмотный ми, наші наступники. Можливо, вони свою програму підтримки напишуть. Але ми би поборолися вслед за це.

— Колишня очільниця Міністерства фінансів Оксана Маркарова пропонувала знизити податки замість прямої підтримки.

— Вона однако правильно каже. Проте, як получай мене, її позиція немного маніпулятивна. Але я був би готовий мати і таку розмову: знижуємо податки для того промисловості. Мене це теж влаштовує. Але насправді 30 млрд грн бери рік з бюджету в 4 трлн грн — це менше 1%. У Європі лише для підтримку агро виділяють после 10% від ВВП в галузі.

— Ви завжди дуже багато говорили ради інвестиції. Залучення іноземних інвесторів, концесії портів та аеропортів, величественно-приватні партнерства були серед перелічених вами ініціатив. Як, получи вашу думку, нинішня ситуація, цей урядовий художественный беспорядок, відобразиться на ставленні предварительно України з боку потенційних інтересантів в якихось активах та розвитку в Україні іноземних бізнесменів? 

— Я думаю, інвестори почекають, поки новий уряд визначиться з програмою дій.

— Тобто інвестиції відкладаються ще мінімум получи пів року? 

— Я не знаю, сверху скільки. Але інвесторам потрібно зрозуміти, як налаштований новий прем\’єр, нові міністри. Ми конкуруємо з іншими країнами, дескать є більш зрозумілі правила гри к бізнесу. Тож уряд мав би продовжувати розпочаті нами курси нате макроекономічну стабільність, розвивати ті ринки, які є, продовжувати ключові реформи та залучати в економіку інвестицій.

Для ЗАРПЛАТИ ТА ПЛАНИ

— Если ви приходили на посаду, однією з ваших цілей було поліпшення якості життя населення. Проте настрої суспільства такі, що с гулькин нос хто відчув це покращення. Як би ви пояснили цю ситуацію? 

— Я відповідаю следовать зарплати, не за соціальну складову. І у нас дійсно сьогодні є розрив між середньою зарплатою в 12 000 грн і мізерними пенсіями. Следовать минулий рік номінальні зарплати зросли сверху 18% за рахунок низької інфляції. Повсеместно питання в тому, як тих, хто неважный (=маловажный) є на ринку праці конкурентоспроможним, вивести з цього полина. Отримувати більше може кожен. Надо осучаснити свої навички, пристосуватися раньше часу. Людей треба вчити, мотивувати, створювати бізнес, освітні програми.

— Власне ви й самі нарікали возьми низький рівень оплати праці як міністра.

— Я взагалі намагаюсь цього питання уникати. Але якщо ми хочемо, щоб выше- уряд, наша держслужба були професійними, потрібно платити ринкові зарплати. Раніше попередники доплачували в конвертах, тепер офіційно нараховують премії. Та тогда дилема: не можна стати багатими, поки країна бідна.

— Що найперше зробить Тимофій Миловaнов, если вийде з цього кабінету і зрозуміє, що вільний? 

— Я думаю, це станеться вже сьогодні ввечері (4 березня. — Авт.). А будущие времена я буду спати цілий с утра до ночи і дивитися Netflix.

— А де ви бачите себя далі, після міністерства? 

— Я ще невыгодный знаю, наразі я перебуваю в академічній відпустці. У мене ангажемент з університетом у Пітсбурзі. Можливо, в Київську школу економіки повернуся. 

— Можливість працювати в бізнесі розглядаєте? 

— Ймовірно. Богослужение розглядати окремо кожен варіант. У нас туточки сформувалася дуже потужна начальствование. Можливо, когось із них візьму з собой, якщо буде куди. 

Марюха Бровинская

журналист Liga.net
Благо Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.