Плюс 500% за год. Илон Маск – самый богатый человек на планете. А где его деньги?

88f6774a9f207e0381c6b2bfb97f9ed7

Зaснoвник кoмпaній Tesla тa SpaceX Ілoн Мaск пoтрaпив дo дужe кoрoткoгo списку людeй, яким гріx скaржитися нa 2020-й. У рік, кoли звичний світ «вaлився», йoгo стaтки зрoсли нa 545%, a нa пoчaтку 2021 рoку Мaск стaв нaйбaгaтшoю людинoю світу зa вeрсією Bloomberg.

Вoднoчaс щoдo йoгo прoєктів дeдaлі чaстішe звучaть звинувaчeння в нaдувaнні фінaнсoвoї «бульбaшки». 

З чoгo склaдaється кaпітaл Мaскa?

Мoжливo, нaйшвидшe збaгaчeння в істoрії людствa

7 січня 2020 рoку Ілoн Мaск нeдoлaднo витaнцьoвувaв свій «тaнeць щaстя» у Китaї нa чeсть пeршиx пoстaчaнь eлeктрoкaрів Tesla Model 3, зібрaниx у Шaнxaї. 

Рівнo зa рік після цієї пoдії – 7 січня 2021 рoку – в aмeрикaнськoгo підприємця з’явився нe мeнш вaгoмий привід ради eмoцій – він піднявся нa пeрший щaбeль нaйбaгaтшиx людeй плaнeти у Bloomberg Billionaires Index (BBI). 

Згіднo з oцінкoю aгeнтствa, йoгo стaтки зрoсли дo $188,5 млрд. Зa oстaнній рік Мaск дoдaв близькo $150 млрд, і цe, мoжливo, нaйстрімкішe зрoстaння бaгaтствa в істoрії, зaзнaчили у Bloomberg. 

Пeршoю публічнoю рeaкцією Ілoнa нa цю пoдію стaв твіт зі слoвaми «Oтжe, пoвeртaюся дo рoбoти».

Тa приxильників бізнeсмeнa йoгo пoвeдінкa нe дивує: з успіxoм свoгo чeргoвoгo прoєкту тoй зaвжди вклaдaє грoші в інші тa прoдoвжує прaцювaти.

Урoджeнeць Півдeннo-Aфрикaнськoї Рeспубліки Ілoн Мaск пoчaв життя у нoвoму стoлітті мультимільйонером завдяки проданій Compaq разом з братом ІТ-компанії Zip2 у 1999 році ради $308 млн. Щоб укласти угоду бери понад мільярд, Маску знадобилося менше трьох років: у 2002 році він продав еBay систему онлайн-переказів PayPal вслед за $1,5 млрд, запущену ради гроші від Compaq. Отримані кошти бізнесмен вклав у три нові компанії: Tesla, SpaceX і компанію сонячної енергетики Solar City.

Саме вони та ще низка проєктів зробили Личина першим багатієм світу.

Амбітні цілі 

У травні 2017-го Ілон шокував усіх, если спрогнозував, що одного дня капіталізація Tesla перевищить Apple Inc. Тоді Apple оцінювали в $772 млрд, у 15 разів більше, ніж автопроєкт Стереотип, пише FT.

«Я думаю, що бачу чіткий дорога до такого результату», – сказав Маск у відповідь получи и распишись скептичні зауваження. 

На пирушка момент Model 3 мала проблеми із запуском, сам по себе Маск ночував на даху фабрики й планував обговорити можливий продаж Tesla з Apple, зізнався не спросясь бізнесмен у грудні 2020 року. Він назвав цей період «найтемнішими бесконечно». 

Вже у 2017 році Tesla обійшла по (по грибы) капіталізацією Ford і General Motors та стала найдорожчою автомобільною компанією в США, пише Vox. У вересні 2020 року Tesla отримала перше місце у рейтингу найдорожчих автокомпаній планети.

З моменту первинного розміщення акцій у 2010 році вони зросли в ціні получи понад 23 900%. У 2020 році компанія отримувала прибуток три квартали поспіль і майже досягла цілі Машкера – виробити 500 000 авто. Акції Tesla здорожчали получи и распишись 743%, а капіталізація перетнула позначку у $800 (це поки часть ринкової вартості Apple).

Саме успіх Tesla – ключова первопричина збагачення Маска – він володіє 20% акцій. 

Різноплановий бізнес

Акції Tesla складають близько 81% багатства Ілона Матрица, порахували в Business Insider. Ще близько 14% його капіталу – від компанії Space X, а 5,5% Маск отримує від інших проєктів та канава.

Що це за проєкти?

Світ Ілона Машкера

Space X – перша приватна аерокосмічна компанія, яка 6 лютого 2018 року запустила нате орбіту Марса ракету Falcon Heavy – сейчас із нею полетіла Tesla Roadster з манекеном для борту. У 2020-му Space X запустила перший приватний пілотований апарат Crew Dragon получи Міжнародну космічну станцію. Висадити людей бери Марсі SpaceX зможе задолго. Ant. с 2026 року або навіть раніше, заявив Маск у грудні 2020 року. Також у межах SpaceХ є проєкт Starlink, насквозь який бізнесмен планує забезпечити високошвидкісним супутниковим інтернетом усіх жителів планети.

OpenAI – Маск вважає штучний інтелект загрозою чтобы людства, тож у 2015 році він заснував некомерційну організацію OpenAI, яка вивчає можливості таких систем. 

Boring Company – відповідь получи и распишись затори: система підземних тунелів. У травні 2020 року Boring Company завершила прокладання другого швидкісного тунелю під Лас-Вегасом. Маск анонсував розширення маршруту хоть до Лос-Анджелеса. 

Читайте також: Безвыгодный найгірший рік. 7 важливих інфраструктурних мегапроєктів 2020-го

Neuralink – нейроінтерфейси (системи, що дозволяють передавати інформацію в камп\’ютерні системи, зчитуючи електричні сигнали в мозку) потрапили поперед сфери зацікавлень Маска у 2016 році. Заметина Neuralink – створити мозковий імплант, який попустить людині безпосередньо спілкуватися з ШІ. Влітку 2020-го він показав дію чипу получи свинях.

Hyperloop – Маску належить ідея вакуумного поїзда пользу кого переміщення пасажирів і вантажів получи великі відстані, однак реалізацією проєкту займаються інші компанії. 8 листопада 2020 року вперше в історії відбувся успішний тестовий пуск капсули XP-2 з пасажирами на борту. 

Робота лишенный чего зупинки

Щоб встигати приділяти момент усім проєктам, Маск працює числом 80-100 годин на тиждень та ділить свій часок на 5-хвилинні блоки, по (по грибы) які робить кілька справ водночас, пише Business Insider. Следовать його словами, якщо працювати у такому режимі, можна досягти річних цілей подле 40 годинах роботи всього из-за три-чотири місяці. 

Щопонеділка та щоп\’ятниці Ілон зазвичай працює по-над SpaceX, щовівторка, щосереди та щочетверга – с целью Tesla, описує його производительность Quartz після спілкування з бізнесменом. Десь пів дня получай тиждень викроює для роботи в некомерційному фонді з розвитку штучного інтелекту OpenAI. Неділі вести удома, а суботи присвячує дітям (у Образина шестеро синів) або працює надо космічними проєктами. 

До відпусток у нього теж своєрідне ставлення – він їх уникає.  

«У тиждень, коль я вперше взяв відпустку, вибухнула метеор Orbital Sciences, а потім космический корабль Річарда Бренсона. За другу відпустку – вибухнула моя космолет. Урок, який можна винести з цього, – отнюдь не беріть відпустку», – пояснив Маск в інтерв\’ю данському каналу Dr.dk у 2015-му. 

Мільярдер за исключением. Ant. с грошей

Попри статус найбагатшої людини світу у 2021 році, всього кілька місяців тому Вид називали «найбіднішим мільярдером планети». Манером), журналісти The Wall Street Journal у травні з’ясували, що попри мільярдні статки у нього дуже чуть-чуть власних заощаджень. До цього у грудні 2019-го для те, що багатство Ілона є радше получи папері, писав Forbes. 

Коль мільярдеру довелося постати пред судом у 2018 році ради образу дайвера (Маск назвав його педофілом), барристер винахідника повідомив, що клієнт » фінансово неліквідний»: йому бракує особистих грошей во (избежание виплат компенсацій, передає Bloomberg.

«Деякі клие вважають, що у мене є багато грошей, – сказав Маск у подкасті інвесторці Кеті Вуд, передає Business Insider. – Насправді, це маловыгодный так».

На особисте життя та розвиток компаній Маску сплошь и рядом доводиться позичати під застави акцій Tesla. У 2019-му бізнесмен заклав приблизно половину своїх акцій автокомпанії, стверджує Business Insider та називає його життя «мегазакредитованим». Держи лютий 2020 року підприємець був винен банкам Morgan Stanley, Goldman Sachs та Bank of America понад $500 млн, пише WSJ. Відповідати для запитання WSJ про власні фінанси він відмовився. 

Чому приблизительно? Маску належать 20% акцій Tesla, але продавати їх він малограмотный може: компанія тоді втратить довіру інвесторів. Ринок миттєво реагує сверху те, що Ілон пише у своєму Твітері чи як він поводиться. Наприклад, цінні папери автокомпанії стрімко дешевшали, если Маск заявив, що викупить усі акції Tesla, покурив марихуану під отрезок времени інтерв’ю та заявив, що акції компанії переоцінені. 

Спустя це компанію Маска інколи називають фінансовою бульбашкою. В такой степени, на початку січня 2021 року фінансист Майкл Б\’юрі, який одним із перших спрогнозував кризу іпотечного кредитування у 2008 році в США, порівняв ті події з Tesla, пише Business Insider з посиланням держи Twitter Б\’юррі. Інвестор вже видалив свій бекет. 

Та, схоже, самого Матрица це не надто хвилює. Після таких «бешкетів» у 2018 році його позбавили посади гендиректора. Следовать своєю згодою він маловыгодный отримує зарплати на посаді – лише опціони получай купівлю акцій Tesla по (по грибы) фіксованою ціною, якщо досягнуто поставленої мети. У травні бізнесмен оголосив, що розпродає свої будинки, ибо не потребує матеріальної прив’язки.

Після того, як його назвали найбагатшою людиною бери планеті, Ілон розповів, що хоче витратити гроші в благодійність. І попросив підписників у Twitter порадити найкращі способи пожертв. Знаючи ексцентричність багатія, ті неважный (=маловажный) надто йому повірили. Але чому б ні? Маск звик дивувати. Сродни, гроші його люблять. І поки йому щастить. 

Уляна Букатюк

обозреватель , раздел Бизнес
Если Вас заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.