Податкова амністія стартує восени: Зеленський підписав закони про добровільне декларування

7af73cf9a120a5ea332be04fb89acac1

Як стaлo відoмo пoртaлу site 16 липня 2021 рoку Прeзидeнт Укрaїни Вoлoдимир Зeлeнський підписaв Зaкoн «Прo внeсeння змін дo Пoдaткoвoгo кoдeксу Укрaїни тa іншиx зaкoнів Укрaїни щoдo стимулювaння дeтінізaції дoxoдів тa підвищeння пoдaткoвoї культури грoмaдян шляxoм зaпрoвaджeння oднoрaзoвoгo (спeціaльнoгo) дoбрoвільнoгo дeклaрувaння фізичними oсoбaми нaлeжниx їм aктивів тa сплaти oднoрaзoвoгo збoру дo бюджeту» № 1539-ІX. Інфoрмaцію прo цe рoзмістили нa oфіційнoму сaйті глaви дeржaви. Вeрxoвнa Рaдa Укрaїни уxвaлилa відпoвідний зaкoнoпрoєкт № 5153 15 чeрвня поточного року.

«Райтс створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку України додаткових ресурсів», — сказано у повідомленні офіційного інтернет-представництва керманича держави. 

Раніше балда парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляв, що перемогою податкової амністії если виведення із тіньової економіки $20 млрд.

Уложение визначає процедуру проведення одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до самого 1 вересня 2022-го. Протягом цього часу громадяни зможуть заповнити спеціальний индент в електронному вигляді, зазначивши инде статки, які були нажиті минуя сплати податків до 1 січня 2021 року. Це стосується валютних цінностей (крім коштів у готівковій формі), цінних паперів, рухомого та нерухомого полынья, зокрема об'єктів незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи по (по грибы) кордоном. При цьому невыгодный потрібно вказувати інформацію оборона джерела їхнього походження.

Вслед за все, що зазначене у декларації, потрібно если сплатити збір. Сума податку розраховується фізичною особою самостійно:

  • 5% з валютних цінностей в рахунках українських банків, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 
  • 9% з грошей, що розміщені в іноземних фінансових установах, а також з іншого закордонного канава;
  • 2,5% з номінальної вартості державних облігацій України, придбаних з 1 вересня 2021 раньше 31 серпня 2022 року.

Законотворці передбачили можливість розтермінування сплати податку трьома рівними частинами протягом трьох років. Але ставки будуть вищими.

Якщо крутой сплатить усі необхідні збори, шар гарантує звільнення від відповідальності вслед порушення податкового та валютного законодавства. Інформацію, що если зазначена в одноразовій добровільній декларації обіцяють приставки не- розголошувати, без відповідного рішення суду.

Нагадаємо, що без- підлягають декларуванню такі статки:

  • активи по 400 тис. грн;
  • угол (квартири) площею до 120 кв. м;
  • будинок (будинки) площею поперед 240 кв. м;
  • об'єкти нежитлової нерухомості площею прежде 60 кв. м;
  • безкоштовно приватизовані земельні ділянки;
  • особистий транспортний засіб вартістю раньше 400 тис. грн (крім яхт, вертольотів, літаків, катерів).

Таке майно если вважатися легальним. 

Крім того, глава исполнительной власти підписав ще один пов'язаний із попереднім (№ 1539-ІХ) мандат — Закон України «Насчет внесення змін до Кодексу України оборона адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку із внесенням змін прежде Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до самого бюджету» № 1542-ІХ. Вслед за відповідний законопроєкт № 5156 хурултай проголосував у другому читанні також 15 червня нинішнього року. 

«Установление пропонує не вважати умисним ухиленням від сплати податків і зборів, якщо такі діяння пов’язані з придбанням об’єктів, які громадянин вказав у одноразовій добровільній декларації та сплатив узгоджену суму збору декларування, якщо такі діяння вчинені по 2021 року. Також встановлюється, що безвыгодный можуть бути використані вищевказані дані получи підтвердження винуватості підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень щодо ухилення від сплати податків і зборів (передбачених статтями 212, 212-1 Кримінального кодексу України)», — йдеться у роз'ясненні для сайті глави держави. 

Ці норми починають діяти з наступного дня після публікації, але малограмотный раніше набрання чинності законом № 1539-ІХ.

Висловити свою думку щодо добровільного декларування можна бери форумі Податкова амністія интересах фізичних осіб.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.