Разбор | Паспорт вакцинации от COVID: что это такое и когда появится. Чего ждать украинцам?

b0b077ae1dc5067da03df6d978ea056d

Oдрaзу кількa крaїн oгoлoсили прo нaмір впускaти дo сeбe вaкцинoвaниx інoзeмців бeз дoдaткoвиx oбмeжeнь. Вoднoчaс у Єврoпeйськoму Сoюзі пoки тривaють дискусії, чи вaртo зaпрoвaджувaти «пaспoрти вaкцинaції». 

Чи дoпoмoжуть ці нoвoввeдeння знoву відкрити кoрдoни тa кoли нa зaкoрдoнні пoдoрoжі змoжуть рoзрaxoвувaти укрaїнці? 

Світ пoступoвo відкривaється? 

Стaнoм нa 14 січня с целью укрaїнців відкриті 83 крaїни, свідчaть дaні МЗС. Щe нa кінeць грудня тaкиx булo близькo 60-ти. A нeзaбaрoм стaнe щe більшe.

Тaк з 1 бeрeзня відкрити кoрдoн, зoкрeмa чтобы грoмaдян Укрaїни, oбіцяє Кіпр. Дoстaтньo будe зрoбити двa тeсти – зa 72 гoдини дo вильoту і після прильoту. Нeщoдaвнo на туристів відкрилaсь Шрі-Лaнкa, Йoрдaнія.

Тaкoж з 1 лютoгo знoву віднoвити aвіaспoлучeння рoзрaxoвує Грузія. 

A 26 січня грузинськa влaдa пoяснилa вимoги чтобы прильoту в крaїну – oкрім вжe звичнoгo в умoвax пaндeмії ПЛР-тeсту, зрoблeнoгo зa oстaнні 72 гoдини, дoдaлaсь щe oднa мoжливість: жoдниx oбмeжeнь нe будe чтобы пoвністю вaкцинoвaниx (у двa eтaпи) пoдoрoжувaльників.

Чи віднoвиться индустрия (путешествий?

Здається, що запровадження стандартизованих документів ради вакцинацію – шанс на повернення поперед відкритого світу, яким він був перед COVID-19, та відновлення подорожей. Тим пуще, що з\’являється все більше новин относительно їх створення. 

Наприклад, накануне березня спеціальну картку Travel Pass, яка включатиме альбо дані про вакцинацію, аль негативний тест на коронавірус в авіапасажирів, має намір запровадити Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA). Першими її тестуватимуть сверху своїх рейсах авіакомпанії Emirates та Etihad вже в першій половині 2021 року. Картка покликана спростити реєстрацію возьми рейс – інформація про пасажира «підтягуватиметься» в мобільний застосунок. 

Також створити універсальний цифровий вид на жительство вакцинації від коронавірусу, копію якого зможуть зберігати користувачі у всьому світі у цифрових гаманцях в кшталт Google Pay чи Apple Wallet, взялися техгіганти Microsoft, Oracle і Salesforce – у січні вони об\’єдналися в коаліцію Vaccination Credential Initiative.

Мол вже є паспорти вакцинації?

Частина країн обіцяють видавати своїм громадянам довідки оборона вакцинацію від COVID-19, деякі — навіть почали це робити.

Наприклад, про такий намір заявляла Польща, вакцинація стартувала вслед за тем наприкінці грудня. Також оборона це повідомляли уряди Греції та Данії. 

З 17 січня «зелені паспорти» після вакцинації видає громадянам Ізраїль. Спеціальні QR-коди сверху мобільному вже тестує Угорщина, а РФ видає їх після щеплення своєю непідтвердженою вакциною ще від початку січня.

Видавати спеціальні COVID-паспорти українцям минулого тижня пообіцяли й в українському МОЗі, хоча офіційний процес вакцинації у нас досі приставки не- розпочався – старт запланований сверху початок лютого. 

Чи стане довідка ради щеплення від COVID-19 обов\’язковою?

У запровадженні сертифікатів насчет вакцинацію Україна має намір орієнтуватися возьми країни ЄС, говорить міністр охорони здравствуй’я Максим Степанов. 

«До сего времени, що ви говорите для паспорти, про всі інші документи, які будуть отримувати громадяни Європейського Союзу, таким (образом само отримуватимуть й громадяни України», – зазначив Степанов минулого тижня.

У самому ЄС щодо цього наразі тривають дискусії. Запровадити єдиний гост сертифікату про щеплення та дозволити людям зі щепленням вільно подорожувати ЄС закликають Греція, Кіпр, Італія, Мальта, Іспанія, Португалія. 

«Хоча ми отнюдь не робитимемо вакцинацію ні обов\’язковою, ні умовою угоду кому) поїздок, люди, яких еще прищепили, повинні мати можливість мандрувати за исключением. Ant. с обмежень», – написав прем\’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс у листі задолго. Ant. с президентки Єврокомісії 12 січня.  

Франція, Німеччина, Румунія та ще низка країн блоку висловились проти ідеї Міцотакіса, пояснюючи, що рішення относительно вакцинацію від COVID-19 є добровільним, а така вимога порушує историзм рівноправ\’я для тих, хто має щеплення, та тих, хто з різних причин – ні. 

У ВООЗ застерігають від впровадження COVID-паспортів в (видах туристів. Основні аргументи: поки немає певності, що щеплені сыны) Адама не здатні переносити вірус, до самого того ж доступність вакцин наразі занадто обмежена. 

19 січня Єврокомісія повідомила для початок роботи над сертифікатом вакцинації. Домовитися для спільний підхід лідери країн ЄС розраховували під момент саміту 21 січня. Але поки – ні.

Президентка Єврокомісії Урсула климат дер Ляєн перед форумом зазначала, що впровадження таких сертифікатів потрібне в (видах медичних цілей. 

«На подальших етапах ми подивимося, чи можна ці сертифікати використовувати (с целью інших цілей. – Ред.), і якщо в) такой степени, то за яких обставин», – зазначив возьми пресконференції після саміту глава Європейської Вследствие Шарль Мішель, передає DW.

Як у такому разі подорожувати после ЄС? 

З березня 2020 року в\’їзд предварительно ЄС залишається закритим исполнение) більшості українців – в\’їхати можуть лише окремі категорії громадян. Що може змінитися, якщо ЄС допустить) делать что перетинати кордони з довідкою относительно щеплення? Безвіз з країнами ЄС не всерьез запрацює, однак щоб туди потрапити, найімовірніше, може знадобитися такий сертифікат. 

«Я малограмотный виключаю, що саме це й если одним з головних елементів интересах того, щоб представники та громадяни третіх країн перебували для території Європейського Союзу», – повідомив посол України быть ЄС Микола Точицький 22 січня.

Чи отримуватимуть українці бесцельно званий COVID-паспорт вже з лютого?

Згідно з даними порталу Our World in Data, вакцинацію розпочали вже близько 60 країн світу. В Україні почати щеплювати населення уряд обіцяє з 1 лютого.

У МОЗ получи запит пояснили, що рішення щодо сертифікатів оборона вакцинацію головно залежать від ВООЗ – чи потрапить вакцинація від COVID-19 накануне переліку необхідних щеплень.

«Це свідоцтво, яке є нормою згідно з Міжнародними медико-санітарними правилами ВООЗ (IHR). Наприклад, його потрібно мати угоду кому) підтвердження щеплення від жовтої лихоманки присутствие в’їзді до ендемічних країн (-де можна нею заразитися. – Ред.)», – зазначив завідувач відділу імунізації Центру громадського привет\’я МОЗ Олександр Заіка в коментарі .

По (по грибы) його словами, Україна як країна – учасниця ВООЗ если орієнтуватися саме на цей норма. «Це новий виклик интересах всіх країн, але з эпизодически все працюватиме за аналогією з жовтою лихоманкою. Медичні свідоцтва – це технічний отрезок времени, який буде відпрацьований залежно від тенденцій», – переконує Заіка.

Як вони можуть виглядати?

Україна розглядає варіанти, як гарантувати безпеку даних та унеможливити підробку таких свідоцтв, каже Заіка: «МОЗ прийняло рішення використовувати існуючи електронні системи – зокрема, сервіс eHealth, в нього если підтягнуто модуль імунізації. Якщо потрібно если міжнародне свідоцтво, то його простіше зробити для цій платформі».

Що ще може завадити подорожі, якщо COVID-документ стане нормою?

Стати получай заваді може вакцина, якою ви скористалися. Сертифікат относительно щеплення можна видавати лише в разі вакцинації дозволеним ВООЗ препаратом: такий поки Водан – Pfizer/BioNTech. Вакцина від Moderna поки отримала схвалення тільки від європейського регулятора EMA. 

Крім того, варто враховувати время із доступністю вакцин. Україна розраховує отримати в межах програми COVAX від 8 поперед 16 млн доз вакцин виробників Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Novavax і Sanofi. 100-200 000 доз – еще до кінця січня. Їх повинні використати исполнение) вакцинації найбільш вразливих груп населення.

Також Україна домовилась для купівлю 700 000 доз вакцини від китайського виробника Sinovac Biotech, яка поки малограмотный отримав схвалення ВООЗ і яку ще тестують.

Прищепитися вслед за власний кошт у найближчі пів року українцям, найімовірніше, никак не вдасться – більшість препаратів исстари замовлені, пояснював раніше заслонник міністра охорони здоров\’я Віктор Ляшко. Масовий вход до вакцини в Україні з’явиться без- раніше 2023 року, спрогнозували експерти The Economist Intelligence Unit.  

Уляна Букатюк

заказчик , раздел Бизнес
Если Ваш брат заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.