Сюрприз для Коломойского. Что означает наличие жены Медведчука в акционерах 1+1

Пoвідoмлeння прo тe, щo Віктoр Мeдвeдчук чeрeз свoю дружину Oксaну Мaрчeнкo вoлoдіє чaсткoю в тeлeкaнaлax Ігoря Кoлoмoйськoгo викликaлo бурxливу рeaкцію в суспільстві і в мeдіa сeрeдoвищі. З цієї інфoрмaції пoчинaють рoбити виснoвки, зoкрeмa журнaлісти Сxeм зaзнaчaють прo існувaння сoюзу між Мeдвeдчукoм і Кoлoмoйським. Тaкe припущeння мoжe бути прaвдoю, aлe вaртo рoзуміти, щo цe – лишe припущeння. Oднe з припущeнь.

Відпoвіднo дo зaкoнoдaвствa Бритaнськиx Вірджинськиx oстрoвів тa іншиx пoдібниx тaк звaниx oфшoрниx зoн, кінцeвий влaсник зaрeєстрoвaнoї тaм юридичнoї oсoби нe рoзкривaється. Ця oсoбливість викoристoвується у тoму числі під минута рейдерських захоплень, коли під виглядом звичайного акціонера співвласником компанії стає компанія-напарник. Тому під час укладання угод оборона продаж акцій за участю офшорних фірм, особлива увага приділяється з’ясуванню — хто саме насправді купує ці акції. Иногда це вдається з’ясувати, а время от времени – ні.

Чи з’ясовували юристи Коломойського, хто саме стоїть вслед новим акціонером телеканалів, ми отнюдь не знаємо. З коментарів Коломойського можна зробити висновок, що мало-: неграмотный з’ясовували або не з’ясували. Це трохи сказочно – зазвичай такі угоди готуються довго і ретельно, і задіяні в цьому процесі юристи є високооплачуваними професіоналами.  Проте блестяще чи ні – припущення насчет те, що Коломойський дійсно малограмотный знав, що кінцевим бенефіціаром нового акціонера є Медведчук — також має ей-ей на існування.

Частка власності телеканалів, яка знаходиться у володінні Оксани Марченко, дружини Віктора Медведчука, дійсно невыгодный дуже велика. Вона отнюдь не дозволяє прямо впливати получи и распишись редакційну політику телеканалів, змінювати керівництво чи здійснювати якісь інші рішучі дії. Принаймні юридично, якщо ми приймаємо, що всі процедури здійснюються відповідно накануне законодавства і немає якихось прихованих домовленостей і важелів.

Проте акціонер навіть з міноритарним пакетом має певні можливості зіпсувати життя і бізнес юридичній особі. В першу чергу такий акціонер отримує подход до конфіденційної інформації юридичної особи, включаючи фінансову інформацію, а також, можливо, – об’єкти інтелектуальної власності, ноу-хау, особливості внутрішніх правил і процедур тощо.  

Така конфіденційна інформація може бути використана як пользу кого просування діяльності фірми-конкурента, таким (образом і для знищення юридичної особи, в яку проник представник конкурента. Міноритарний акціонер може також заблокувати діяльність виконавчого органу минуя нескінчені запити, звернення і заяви, ускладнити проведення загальних зборів по вине вимоги про внесення в любо-дорого денних змін тощо. Сиречь навіть відсутність рішучого впливу маловыгодный означає взагалі відсутність впливу.

Окрім іншого, виявлення таким чином нового кінцевого бенефіціара телеканалу має призвести до самого певних правових наслідків відповідно давно закону Про телебачення і радіомовлення. Адже частиною другою статті 59 цього нормаивного акту телерадіоорганізація зобов’язана щороку, до самого 31 березня, подавати впредь до Національної ради звіт из-за попередній (звітний) рік діяльності для свою структуру власності, в якому зазначаються:

— відомості для структуру власності станом бери 31 грудня звітного року;

— відомості оборона зміни у структурі власності, що відбувалися впродовж звітного року;

— відомості насчет всіх осіб, які володіють разве володіли впродовж звітного року прямою альбо опосередкованою істотною участю, із зазначенням підстав такого володіння (срок укладення відповідних правочинів ли настання інших юридичних фактів), включаючи відомості оборона осіб, які діяли для підставі відповідних доручень, а також відомості для всіх пов’язаних осіб (в целях кожної з осіб — прізвище, ім’я, числом батькові, дата народження, громадянство, адреса).

Частина одинадцята статті 72 закону Ради телебачення і радіомовлення передбачає, що по (по грибы) неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною другою статті 59 цього Закону, телерадіоорганізація сплачує наказание у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору следовать всіма ліцензіями, власниками яких є порушник.

Присоединяйтесь к Instagram Liga.net — на этом месте только то, о чем вам не можете не мастером)

Також наявність частки власності телеканалів у Медведчука по вине його дружину піднімає питання – чи безграмотный є це порушенням статті 8 закону Для телебачення і радіомовлення? Адже жодна фізична разве юридична особа одноосібно та/альбо спільно з групою пов’язаних осіб приставки не- має права контролювати у не поминай лихом-який спосіб, у тому числі по вине вплив на формування управлінських та/ли наглядових органів телерадіоорганізації аль шляхом здійснення контролю власника телерадіоорганізації, більше 35% загального обсягу відповідного територіального телерадіоінформаційного ринку — загальнонаціонального, регіонального или місцевого.

Тож у Національної Для з питань телебачення і радіомовлення і Антимонопольного комітету України є підстави к ретельного вивчення даної ситуації та притягнення вплоть до відповідальності телеканалів 1+1, 2+2, ТЕТ. Чи будуть зазначені органи здійснювати свої функції і виконувати свої повноваження в даному випадку – ми поки що безлюдный (=малолюдный) знаємо.

 

Все материалы автора
В противном случае Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.