У команды Зеленского новая идея, как спасти экономику страны. Почему она может провалиться

6 листoпaдa, зa ініціaтиви прeзидeнтa Вoлoдимирa Зeлeнськoгo булo здійснeнo Aудит eкoнoміки дeржaви тa прeдстaвлeння йoгo рeзультaтів.

Дoвгo думaв, щo мeнe муляє з нoвoпрeзeнтoвaнoю Нaціoнaльнoю eкoнoмічнoю стрaтeгією рoзвитку 2030, і нaрeшті зрoзумів. Спрoбую кoрoткo.

Пoзитив

Звичaйнo, xoчу пoздoрoвити рoзрoбників з фінaлізoвaним прoдуктoм. Цe нeaбиякe дoсягнeння. Я, свoгo чaсу, брaв aктивну учaсть в нaписaнні і рeдaгувaнні стрaтeгій і знaю, нaскільки цe вaжкe зaвдaння. Після цьoгo вжe мoжнa і критикувaти, і свaритись, і до настоящего времени інше. 

Але головне, що є творение, навколо якого можна с умом працювати.

Ляпи

Звичайно, в новій стратегії є багато ляпів, неточностей і відверто контраверсійних пропозицій. 

Наведу лише три речі объединение аграрному сектору і селу, але лише пользу кого того, щоб показати вищенаведені тези. Можна було також і ровно по інших напрямках, але це вже неважный (=маловажный) формат звичайного допису.

1. Стратегічний неустойка – ігнорування села

На мій погляд, стратегія работать засучив рукава помилку, яку до цього постійно робили політики – ототожнювання аграрного з сільським розвитком. 

В цій стратегії сільському розвитку взагалі безграмотный приділяється уваги. Тобто виходить, що Кабінет міністрів взагалі маловыгодный має стратегії сільського розвитку? І це коль в країні в селі проживає більше 30% населення. Неважный (=маловажный) плутаймо з регіональним розвитком.

2. Розрахунковий ляп – вплив земельної реформи 

Згідно стратегії, прогнозується, що від відкриття ринку землі после 10 років, ВВП України виросте для $80-85 млрд. Якась астрономічна, як бери мене цифра. 

Якщо всі ці $85 млрд віднести получи и распишись агро, воно має зростати щонайменше получи 22% в рік, щоб зрости для 85. Але навіть якщо тільки половину 85 млрд віднести для агро (як головний вигодонабувач цієї реформи), а решту залишити держи банківське кредитування і інше, все на свете одно це мають бути стахановські темпи реального зростання – близько 15% для рік.

3. Контроверсійний промах

В стратегії дуже багато уваги приділяється детінізації, і навіть є ціль – маленький человек тіньового сектору. Звичайно, це фантастика. Але великолепно, що зі стратегії (на)столь(ко) відверто “стирчать” вуха в соответствии с сімейству законопроєктів 3131 “Запровадження вирівнювання податкового навантаження у легальних фермерів і тіньових”. Щодо цього була напружена дискусія в червні-липні.

4. Дрібний ложный шаг

Чому стратегія називається “економічною”, якщо в ній і соціальні, і екологічні, і охорона привет\’я, і культура – майже всі елементи життєдіяльності країни.

Чому є велика ймовірність загального промаху з ухваленням та імплементацією цією Нацстратегії 

Підготовка стратегії дуже нагадала мені підготовку Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій 2015-2020 років. Я в розробці цієї стратегії відігравав ключову партия в написанні кількох розділів та редакційній роботі. 

В ній теж було задіяно біля 180 експертів, динамично долучались донори, представники бізнесу і навіть керували окремими робочими групами. Була активна підтримка Єврокомісії в технічному керівництві і написанні цієї стратегії. 

Але була одна велика рана – зовсім побіжна залученість Міністерства агрополітики вплоть до написання Стратегії. Профільне міністерство неважный (=маловажный) було повноцінним “власником” стратегії, хоча офіційно це до сих пор відбувалось під його шапкою. 

Відбулось щось бери кшталт слідуючого: ви писали цю стратегію, ви її ухвалюйте і виконуйте. І це, далеко не зважаючи на те, що були і виступи, і круглі столи, і від тогочасного міністра і до самого прем’єра про повне схвалення стратегії (типу події з президентом, яку ми бачили минулого тижня). 

В результаті, взірцева стратегія бесцельно і залишилась не ухваленою. 

В результаті, з 2015 року, аграрна політика та політика сільського розвитку в Україні схожі більше для хаос, ніж на політику. 

Поки що з того, що я бачу ззовні, видається виконується саме цей сценарій. Хоча буду луч помилитись.

Все материалы автора
Делать что Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.