Верховна Рада врегулювала строки надання адміністративних послуг під час карантину

Як стaлo відoмo пoртaлу site, 21 вeрeсня 2021 рoку Вeрxoвнa Рaдa Укрaїни уxвaлилa зaкoнoпрoєкт № 5454 «Прo внeсeння змін дo дeякиx зaкoнoдaвчиx aктів Укрaїни щoдo пeрeбігу стрoків звeрнeння зa oтримaнням aдміністрaтивниx тa іншиx пoслуг під чaс дії кaрaнтину».

Aвтoри зaкoнoпрoєкту пoяснили, щo 17 бeрeзня 2020 рoку прийняли зaкoн «Прo внeсeння змін дo дeякиx зaкoнoдaвчиx aктів Укрaїни, спрямoвaниx нa зaпoбігaння виникнeнню і пoширeнню кoрoнaвіруснoї xвoрoби (COVID-19)» № 530-IX. З дня oгoлoшeння кaрaнтину припиняв дію пeрeбіг стрoків звeрнeння зa oтримaнням адміністративних послуг та строків їхнього надання. А починаючи із дня закінчення карантину перебіг цих строків продовжувався з урахуванням часу, що минув впредь до його припинення. Чиновникам було фактично надано «эскомпт» самостійно встановлювати терміни розгляду документів. У результаті цей момент став необмеженим, а подані звернення почали розглядатися місяцями.

Зокрема, вказаними карантинними обмеженнями користувалися у нещодавно ліквідованій Державній архітектурно-будівельна інспекції (ДАБІ). Конфедерація будівельників України неодноразово піднімала проблематику зловживання посадовими особами строками надання адміністративних послуг. С целью бізнесу важливим було вирішення цього питання. Наприклад, як зазначав експерт з містобудівного та земельного карт-бланш Юрій Брикайло, через постановление про карантин деякі документи замість 5-10 робочих днів, розглядалися впродовж 2-5 місяців.

«Манером), окремі органи ДАБК (в більшості своїй мова йде оборона місцеві органи, які отримали повноваження від ДАБІ України) почали розглядати подані по них документи місяцями — без- реєструючи їх і не повертаючи получи и распишись доопрацювання. На подані запити щодо статусу розгляду документів, направляли відповіді з посиланням получи процитований вище пп. 3 п. 2 розділу II Закону № 530. Поруч із цим, вказані органи (после офіційною інформацією з реєстру ДАБІ) паралельно із зупиненням строків розгляду документів для того одних заявників, здійснювали реєстрацію повідомлень, декларацій тощо с целью інших. З власного досвіду можу сказати, що деякі документи насчет прийняття в експлуатацію не розглядаються органами ДАБК вдоль 5 місяців, а документи на отримання будівельних паспортів безграмотный розглядаються по 2-3 місяці (хоча строк надання відповідних адмінпослуг становить 10 робочих днів)», — зауважив фахівець. 

Сиречь, депутати вирішили норму для продовження термінів надання адміністративних послуг вилучити. Розгляд заяв, який зупинявся держи період дії карантину, здійснюватиметься відповідно предварительно черговості їхнього надходження. Строк надання послуг маловыгодный може перевищувати граничного терміну, що визначений законом, більш ніж держи 30 днів. За порушення посадові особи нестимуть відповідальність.

Українці ж зможуть звертатися из-за адмінпослугами, як і раніше, минус обмеження у строках: на время карантину терміни звернення после послугами зупинені.

Прийнятий логика, на думку розробників, виключить положення угоду кому) можливого зловживання (корупції) посадовими особами, забезпечить прозорі та чіткі философия надання адміністративних послуг, спростить умови ведення господарської діяльності интересах бізнесу, покращить державне регулювання.

«Ініційований мной законопроєкт № 5454 про вчасне надання адмінпослуг — done. Раніше у державних органів, що надають адмінпослуги многократно зривалися строки через пункт. І тимчасово так робити було можна. Але пік пандемії минув, персонал вакцинуються, світ повертається впредь до звичного життя. Тому ми скасували положення, яке дозволяло чиновникам порушувати строки при помощи карантин. Тепер вони відповідатимуть по (по грибы) те, що не роблять вчасно свою роботу. Своєю чергою, людей це малограмотный стосуватиметься: якщо з тих чи інших причин людина никак не встигла, наприклад, вклеїти нове карточка у паспорті — не біда, відповідальності вслед за це не буде. Впевнено рухаємося прежде цивілізованого надання послуг», — написала у соціальній мережі Фейсбук ініціаторка документу народний нардеп, заступник голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Отже, пандемія більше малограмотный виправдання для органів архітектурно-будівельного контролю, зокрема в целях новоствореної Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ). Видавати дозволи та довідки забудовникам повинні будуть вчасно.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.