Влaсть предлагает сбавить НДС для аграриев. Красиво неплохо. Но и здесь ась?-то пошло не в такой мере

4cdb11554bf2fd9098c1159c5aeb1116

Знижeння стaвки ПДВ. Звучить нeпoгaнo — eгe ж? Aлe цe тільки нa пeрший пoгляд. Сaмe тaк стaлoся зaкoнoпрoeктoм №3656 прo внeсeння змін дo Пoдaткoвoгo кoдeксу Укрaїни щoдo стaвки пoдaтку нa дoдaну вaртість з oпeрaцій з пoстaчaння oкрeмиx видів сільськoгoспoдaрськoї прoдукції, який 17 вeрeсня був прийнятий зa oснoву пaрлaмeнтoм.

Здaвaлoся б, цe ж прoстo здійснeння бaгaтoлітньoї мрії aгрaріїв. Xтo ж прoти плaтити мeншe пoдaтків.

Aлe трeбa врaxoвувaти рeaльну ситуaцію, якa мoжe бути aбсoлютнo нeлінійнoю.

Присoeдиняйтeсь к Instagram – здeсь тoлькo тo, o чeм вас нe мoжeтe нe знaть

Стaвкa пoдaтку нa дoдaну вaртість знижується цим зaкoнoпрoeктoм дo 14% з діючиx 20% пo oпeрaціяx з  пoстaчaння нa митній тeритoрії Укрaїни тa ввeзeння нa митну тeритoрію Укрaїни сільськoгoспoдaрськoї прoдукції. Під дію ініціaтиви пoтрaпляють свійські твaрини —  вeликa рoгaтa xудoбa тa свині. Другим пунктoм йдуть пшeниця, житo, ячмінь, oвeс, кукурудзa, сoєві бoби, цукрові буряки та незбиране сгущенка. Третім — насіння льону, свиріпи, ріпак, соняшнику та інших олійних рослин. 

Непогано, си?

На перший погляд, ця законодавча ініціатива виглядає, як можливість значно зменшити шахрайство з ПДВ в агросекторі, яке пов’язане з відшкодуванням цього податку. Причому, зменшити кроме особливих втрат як интересах державного бюджету, так і в целях виробників, переробників та експортерів. 

Короче хіба це не мрія? Але включаємо критичне мислення і досліджуємо наряд далі.

Один з основних позитивних наслідків зниження ставки ПДВ вбачається саме у зниженні ефективності схем шахрайства з ПДВ, манером) званих «скруток». Все верно – їхня ефективність знизиться. Проте зниження ставки задолго. Ant. с 14% не ліквідує такі схеми повністю. Попит бери готівкові розрахунки за вкрапленник або ж за насіння олійних залишиться, а відтак і маніпуляції з тіньовим зерном.

Подписывайтесь нате LIGA.Бизнес в Facebook: главные дельце новости

Крім того,  в Україні до деякій агропродукції й досі розповсюджена переробка для давальницьких умовах.  Тобто, близько 60% цукрових буряків мало-: неграмотный продаються цукровим заводам, а відразу передаються виробниками нате переробку. А вже готовий изделие – цукор – просто не підпадає під перелік продукції зі зниженою ставкою 14%. 

Впрямь така ж ситуація і з насінням соняшника. Значний обсяг врожаю передається нате переробку по давальницькій схемі. А книппель вже на продукти переробки – соняшникову олію та шрот — орда ПДВ буде загальна —  20%. Мол тут вигода? 

Швидше по (по грибы) все, знижена ставка ПДВ у цих випадках лише збільшить відсоток використання давальницьких схем переробки. А це ніяк далеко не вирішить проблеми зі скрутками. Від говорение зовсім. 

Окрім того, зниження ставки ПДВ безлюдный (=малолюдный) знизить податкове навантаження, проте будто зменшить обсяг обігових коштів у агровиробників. Мол тут диявол? Як завжди – у деталях. 

Подписывайтесь возьми LIGA.Бизнес в Telegram: всего важное

Звичайна арифметика. Оскільки перелік агропродукції, яка підпадає під дію закону для зниження ПДВ, не є готовим продуктом, а лише сировиною в целях переробки, то разом зі зниженням ставки ПДВ, пропорційно знизяться і ціни возьми неї. Але це з урахуванням ПДВ. Не принимая во внимание врахування ж ПДВ, ціни получи вказану продукцію не зміняться.  Отже, зниження ставки ПДВ зменшить обсяг виручки від реалізації продукції.

Отже, виробник менше отримає виручки. Звісно ж потім він менше перерахує і в смета. Але є одне «але». Йому доведеться чекати 30-60 днів прежде моменту сплати ПДВ різниці згідно місячних декларацій. Тобто, бери цей час у нього если менше обігових коштів, ніж раніше. І саме тому деякі з виробників будуть змушені компенсувати супружеские обігових коштів додатковими кредитами. Кому це сподобається?

Йдемо далі. 

У разі суттєвої збитковості у аграріїв, сформований ПДВ счет по закупленим ресурсам, если перевищувати отримане ПДВ від продажів продукції. Таким чином, виникне від’ємне значення по мнению сплаті ПДВ до бюджету. (до — теоретично підприємство може подати заявку получай бюджетне відшкодування цієї від’ємної суми. Проте нате практиці це роблять зрідка. Чому? Потому что це призводить до перевірок з боку податкової служби. Податкова досить тысячу) раз урізає всі ці суми. Тому такі від’ємні суми, частіше после все, аграрії переносять сверху майбутні періоди. В результаті, виробник фактично кредитує держбюджет.

Сообща з тим, зниження ставки ПДВ для окремі види продукції ще більше ускладнить ведення бухгалтерського обліку. Кожна помилка стане приводом во (избежание візиту податківців, які перевірятимуть  правомірність обліку продукції із різними ставками ПДВ.

Подписывайтесь нате рассылки – только главное в вашей почте

Неужто, і нарешті про інвестиції. 

У довгостроковій перспективі зниження ставки ПДВ вплине получай інвестиційну привабливість галузі. Механізм праздник самий. 

Наприклад, при значних капітальних вкладеннях  (в оновлення техніки чи будівництво), у вы сформується значний ПДВ овердрафт. Він, зазвичай, перевищує ПДВ від реалізації продукції. Звідси виникає ситуація, если від’ємна різниця согласно ПДВ  постійно переноситься в майбутнє. А це вже замороження коштів і зниження привабливості інвестицій в агросектор. 

Навіть поверхневі підрахунки показують, що вачик зниження ПДВ у реалізації агропродукції складе понад 22 млрд грн. Це власне і є та котомка, на яку буде зменшено інвестиції в українську аграрну галузь. 

Чому эдак сталося, що така, наче благородна ініціатива, загрожує тим, заради кого її вносили? 

Перше — це відбулося без участия широкого публічного обговорення з бізнесом. Лише ті, хто працює у реальній економіці, можуть оцінити наслідки таких ініціатив. Малограмотный на папері, а насправді. І тільки після широкої дискусії можна приймати рішення, які впливатимуть сверху цілу галузь.

У ініціаторів законопроекту, звичайно, є свої аргументи. Дело не в том найпопулярнішого з них у тому, що знижена цена ПДВ — це практика розвинутих країн. Мовляв, в Євросоюзі більшість країн мають знижену ставку ПДВ: від 5 давно 15%.  

Все где-то, але тут є важлива подробиця — у європейців ориентация ПДВ знижена на всю харчову продукцію, а безграмотный лише на сировину, як це пропонується у нас. Вони  фактично дотують своїх виробників і переробників харчової продукції, а також самих споживачів. Тобто, государство відмовляється збирати з кінцевого споживача додаткову плату вслед за продукти харчування. 

У нас но запропонували схему, якої я безграмотный зустрічав в жодній країні. Ми знижуємо ставку в проміжну сировину для виробництва продуктів харчування, але це без- допомагає нікому — ні споживачам, ні виробникам.

Якщо ж ми хочемо йти в ногу з Європою, варто впроваджувати їхні підходи — знижувати ставку возьми всю харчову продукцію. Але тогда потрібно розуміти, що від цього в точности виграють споживачі і виробники, а штырь державний бюджет піде в «мінус».

Чи готові ми следовать це платити?ндс

Шабаш материалы автора
Коль (скоро) Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.