Зелена енергетика в Україні: положення та поточні правила

Застосування зеленої енергетики давно є світовим трендом, адже це не лише можливість зберегти екологію, а й знайти додаткові джерела електроенергії. Поступово змінюється структура виробничого процесу, з’являються нові можливості реструктуризації активів. Активний розвиток такої енергетики розпочався далекого 2008 року, коли з’явилися перші зміни до законодавства, яке дали зелене світло новим оновленням ринку енергетики.

Зелена енергетика в Україні: положення та поточні правила

Суть чинного закону

Ключове завдання законодавства у новій сфері – це залучення нових гравців ринку, щоб кожен із них почав створювати енергетику так званими зеленими способами. Додатково про це можна прочитати тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/polozhennya-zakonu-pro-pidtrimku-zelenoi-energetiki/, де є актуальна та корисна інформація. Тим більше, покупців не так мало як здається і це вигідно, коли енергія виробляється за допомогою сонця, вітру або енергії води.

Виробники зеленої енергетики заробляють набагато більше, якщо порівнювати із представниками атомної чи теплової енергетики. Тарифи найчастіше встановлюються ринковими умовами та попитом із пропозиціями. Тим більше, виробники отримують суттєві пільги та підтримку від держави.

Зміна законодавства та новий формат

У будь-якому випадку діють практичні зміни ринку, і старі закони не є дієвими, ефективними та правильними для учасників ринку. Через велику кількість енергії, що накопичилася, держава нездатна повністю оплачувати її відповідно до встановлених тарифів. Тепер кожен може стати покупцем та замовити необхідний обсяг енергії.

Крім того, було змінено положення щодо оподаткування. Підприємства почали працювати по-новому, навіть незважаючи на військові дії в Україні, компанії продовжують постачати енергію від «зелених» джерел. Можливо, в найближчому майбутньому це буде єдиним джерелом енергії, адже в результаті російських обстрілів інфраструктура істотно пошкоджується.

Стан сучасного ринку

Загальна потужність підприємств із зеленої енергетики становить 9521 МВт. Це непогана цифра, враховуючи, що показник лише 8% від загальної енергії, яку виробляє в Україні всі підприємства цієї сфери. Завдяки зміні законодавства та появі нових тарифів зелена енергетика стимулюється.

Основна увага приділена великим проектам, але також здійснюється підтримка дрібних домашніх господарств. Кожен має право поставити батареї та виробляти електрику, акумулюючи її та продаючи державу. Це непоганий додатковий заробіток та інвестування.

Де придбати електроенергію?

Процес купівлі-продажу доступний в Українській універсальній біржі, де є можливість організувати аукціон та чекати на потенційних покупців. Торгова система є відмінним інструментом посередництва, де кожен отримує додатковий захист та вигідні умови для взаємної співпраці.

Біржа також є інструментом вирішення можливих проблем. Кожна сторона під час угоди може поскаржитися, якщо виникли неприємні та непередбачувані моменти. Адміністратори та модератори швидко вирішують проблеми.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.