Зa дaними слідствa, рішeння Вoлoдимирa Oмeлянa нa пoсaді oчільникa Міністeрствa інфрaструктури мoглo зaвдaти дeржaві мільйoнниx збитків.
A цe — стaття в Кримінaльнoму Кoдeксі.
Чи є к цьoгo підстaви?
Підoзрa чeрeз пoртoві збoри
19 чeрвня дeтeктиви Нaціoнaльнoгo aнтикoрупційнoгo бюрo Укрaїни пoвідoмили кoлишньoму міністру інфрaструктури Вoлoдимиру Oмeляну прo підoзру у вчинeнні нeзaкoнниx дій, чeрeз які дeржaвний бюджeт нeдooтримaв 30,5 млн грн, пoвідoмилa прeсслужбa НAБУ.
Зa дaними слідствa, пeрeбувaючи нa пoсaді Oмeлян у грудні 2017 рoку видaв нaкaз прo змeншeння усіx пoртoвиx збoрів, крім oднoгo, нa 20%.
У НAБУ пoяснюють, щo тoді Міністeрствo фінaнсів Укрaїни виступaлo прoти змeншeння пoртoвиx збoрів тa пoпeрeджaлo прo цe Oмeлянa.
Зaкoнoм «Прo мoрські пoрти Укрaїни » (ст. 22) пeрeдбaчeні сім портових зборів: корабельний, причальний, якірний, канальний, маяковий, адміністративний та санітарний.
Водан з них — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету. Или змінити його розмір могла лише Верховна Радка, а не міністр, йдеться в повідомленні НАБУ.
Розміри пруд портових зборів для кожного морського порту встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту, відповідно давно затвердженої нею методики.
Але ні комісію, ні методику пользу кого встановлення ставки цих зборів, в Україні досі без- створено – схвалений урядом законопроєкт досі лежить в Раді. Или фактично ці функції вже сьомий рік виконує безпосередньо Мінінфраструктури.
«У підсумку, рішення експосадовця оборона зменшення портового (адміністративного) збору призвело после ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою «, — вважають в НАБУ.
Дальше також додали, що саме міністерство визнало, що поучение про зменшення зборів безлюдный (=малолюдный) досяг поставленої мети.
Якою може бути відповідальність та що каже лично Омелян
НАБУ інкримінує Омеляну порушення ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу України («Видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах»).
Такі порушення, згідно з КК, караються позбавленням волі возьми термін від трьох до самого десяти років з позбавленням компетенция обіймати певні посади ли займатися певною діяльністю получай строк до трьох років.
Ее самое ексміністр відкинув звинувачення возьми свою адресу, назвавши підозру «черговим сюрпризом» та «милим збігом».
Омелян пише, що НАБУ запросило його дати додаткові покази у кримінальному провадженні щодо зниження портових тарифів і зборів для 20% у 2018 році ще 12 червня. Але потім допит перенесли 19 червня.
Следовать його словами, у Мінінфраструктури тоді порахували, «що портові тарифи і збори в Україні вищі у 2-3 рази ради світові. Це робило українські порти неконкурентоспроможними і спричинило падіння їхнього вантажопотоку».
«Нагадаю, що зниження тарифу здійснювалося чтобы збільшення товаро- та вантажопотоку. Завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала у 2018-19 роках ріст більше, аніж сверху 20%, і росте досі, попри кризу», — пояснює рішення ексміністр.
«Ми любое зробили правильно. І з точки зору юридичних процедур, і з точки зору політичних та економічних інтересів держави», — переконаний Омелян.
Також він пояснив, що досі НАБУ запрошувало його для допит як свідка, оскільки це було колегіальне рішення Кабміну, а с налету орган намагається вручити підозру в завданні мільйонних збитків лише йому.
Що ще відбувається навколо Омеляна останнім иным часом
Ексміністр зазначив, що також фігурує у іншому провадженні — щодо запуску Ryanair в Україні.
«В дальнейшем я теж «завдав» збитків», — розповідає він.
Вслед інформацією, яку він повідомляв раніше, 12 червня о 6:30 ранку, Державне стол розслідувань проводило обшук у будинку, дескать він проживає.
За даними УП, підставою була ухвала суду у провадженні щодо злочинів проти Майдану – а саме дій колишнього нардепа від Партії регіонів Геннадія Бобова: його вважають причетним прежде вбивства журналіста Сергієнка у квітні 2014 року.
Нагадаємо, одного з лідерів Євромайдану в Херсонес-Шевченківському на Черкащині журналіста Василя Сергієнка 4 квітня 2014 року викрали з двору власного будинку. Наступного дня його тіло знайшли в лісі зі слідами тортур.
«Отчий край фігуранта кримінального розслідування, яке из этого следует приводом «завітати» до мене сьогодні в гості, продала цей будинок у 2016 році. Ми його орендуємо з 2017 року. Це хана є в нотаріальних реєстрах і в моїй декларації. Тетюха, що відбулося сьогодні — це політичне переслідування мене особисто получай замовлення президента України», — заявив він після обшуку.
Згідно з реєстром речових прав, пише УП, будинок, у який прийшли з обшуком, закріплений следовать двома особами: Світланою Бобовою та Христиною Бевзою. Саме в останньої орендує житло Омелян із дружиною – дизайнеркою Світланою Бевзою.
У вересні 2017 року журналісти програми «Схеми» показали будинок в селі Іванковичі, яку родные палестины Омеляна взяла тоді в оренду у своєї родички.
«Оскільки вони (родичі дружини. — Ред.) придбали ще Вотан (будинок на тій самій вулиці. – Ред.) будинок на доньки і він був порожнім – запропонували нам ним користуватися», – пояснив тоді він.
Предварительно цього у листопаді 2018 року НАБУ завершило досудове розслідування проти Омеляна: його звинуватили в незаконному збагаченні та недостовірному декларуванні (у тому числі витрат бери оренду будинку). Пізніше КСУ скасував покарання из-за незаконне збагачення: справу проти Омеляна було закрито.
А вже в жовтні 2019-го в антикорсуді оголосили обвинувальний коммендация у справі Омеляна: його звинувачують у декларуванні недостовірних відомостей ради доходи на суму 3 млн грн у 2015-му і 8 млн грн у 2016-му.
Омелян анонсував свою талан у допиті НАБУ у справі завдання збитків путем рішення щодо морських портів 23 червня.
Буде Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.