Угoдa прo пoлітичнe співрoбітництвo, вільну тoргівлю і пaртнeрствo між Укрaїнoю тa Спoлучeним Кoрoлівствoм Вeликoї Бритaнії і Північнoї Ірлaндії цьoму вaжливe свідчeння.
Сaмa Угoдa пoвністю бaзується нa пoлoжeнняx Угoди прo aсoціaцію між Укрaїнoю тa Єврoпeйським Сoюзoм. Тoму, читaючи тeкст Угoди з Бритaнією, ви мoжeтe впізнaти бaгaтo знaйoмиx пoлoжeнь з Угоди относительно асоціацію.
На рівні переговорників навіть закріпився термін «continuity agreement».
Так ж підписання цієї Угоди означає, що:
1. Україна зберігає усі напрями співпраці з Британією, які існували в рамках Угоди для асоціацію. Єдиний виняток, зі зрозумілих причин, адаптація законодавства – це унікальний объем співпраці, який існує у відносинах між Україною та ЄС.
2. Україна зберігає устав вільної торгівлі з Британією. Як би безлюдный (=малолюдный) закінчилися переговори між Британією і ЄС, ми гарантовано отримаємо преференційний теледоступ до ринку Британії.
3. Україна отримає додаткові та кращі умови доступу после ринку ЄС та Британії.
98% всіх українських товарів матимуть вільний дорога на ринок Британії.
В силу того, що ця Удовольствие є continuity agreement, на к несчастью ми зберегли ту саму логіку в области товарах, що підпадають частковій лібералізації. Тобто кількість товарів, щодо яких діють тарифні квоти, отнюдь не змінилася.
Водночас, мова йде ради фактичне збільшення цих тарифних квот.
Наприклад, контингент на томатну пасту в ЄС-28 складає 10 000 строй. Вона не зменшиться, коль до Британії перестане застосовуватися торговий диета Євросоюзу. А, навпаки, збільшиться получи и распишись 20%, адже угода з Британією передбачає квоту в 2000 расцветка для томатної пасти.
Бери всі квотовані товари збільшення складатиме в діапазоні від 13 перед 20 %.
В абсолютних цифрах – це додаткові 136 200 тонн получай рік тарифної квоти получи и распишись пшеницю, 100 020 тонн получи и распишись рік кукурудзи та 12 040 тонн получай рік м’яса птиці.
Таке збільшення в рази більше, ніж частка Британії в нашій торгівлі з ЄС. По (по грибы) результатами минулого року, Британія була бери 12-му місці серед усіх держав-членів ЄС ради товарообігом з Україною. Він склав $1,33 млрд, що становить менше 3% від $46,29 млрд товарообігу з ЄС.
4. Умови доступу будуть дуже швидко розширені.
В Угоді визначено, що її перегляд відбудеться вже сквозь два роки. Крім того, предварительно угоди додана декларація, яка булькать, що переговори про оновлення почнуться вже возьми другий рік дії Угоди, тобто в 2022 році.
Фактично це дасть можливість Україні пробыть оновлення Угоди про асоціацію, а Британії визначити свій параметры торгових відносин з Євросоюзом.
Раньше того, ж обидві сторони зрозуміють потенціал розвитку торгівлі саме у двосторонньому форматі.
Всегда материалы автора
Если нет Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.