Промислове виробництво у січні скоротилося на 4%

Спaд прoмислoвoгo вирoбництвa у січні 2021 рoку у річнoму вирaжeнні (прoти aнaлoгічнoгo місяця минулoгo рoку) стaнoвив 4%, у пoрівнянні з 4,8% зрoстaння місяцeм рaнішe. Прo цe УНН пoвідoмляє з пoсилaнням нa дані Держстатистики.

У порівнянні з груднем 2020 року зафіксовано падіння промвиробництва – получи и распишись 16,1%.

Водночас, з коригуванням на ефект календарних днів падіння промвиробництва у січні проти аналогічного місяця минулого року становило 2,7%, а в порівнянні з груднем 2020 року з урахуванням сезонної корекції спостерігалося падіння получи и распишись 3,3%.

Додамо, дані наведені кроме урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Думка експерта

Руководитель Ради НБУ Богдан Данилишин у недавньому особистому експертному коментарі зазначав, що динаміка економічної активності у промисловості є негативною (-5,2% по (по грибы) рік). Зокрема, за його даними, серед галузей промисловості зросли лише сфери, динаміка яких визначалася збільшенням попиту у зв’язку із пандемією та збільшенням поставок получи зовнішні ринки (фармацевтична галузь та хімічна промисловість).

Натомість глибоке падіння спостерігається у галузях у переробній промисловості (-6,9% после рік), деревообробній промисловості (-6,2% по (по грибы) рік), текстильній промисловості (-7,4% после рік), металургії (-9,1% по (по грибы) рік), машинобудуванні (-18,5% после рік) та виробництві меблів, сферах ремонту та монтажу устаткування (-11,5%), які значною мірою залежать від внутрішнього попиту, який стрімко скоротився щодо товарів тривалого використання та інвестиційного призначення (-2,1% та -21,6% відповідно) для тлі перерваних ланцюжків постачання для зовнішні ринки.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.